100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowany został w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaplonosach konkurs wiedzy pod hasłem ,,Polska - to moja Ojczyzna". Miał on na celu kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych wśród uczniów, budzenie zainteresowań przeszłością oraz promowanie wartości patriotycznych. Uczniowie podzieleni na grupy wiekowe rozwiązywali test, który obejmował zagadnienia z historii Polski. Laureatami  tego konkursu zostali: Julia Łobacz - kl. I, Kacper Dudyk - kl. I, Patryk Pastuszuk - kl. III, Julia Skrzyńska - kl. IV, Alicja Szymańska - kl. IV, Dominik Łukasik kl. III, Alan Prokop - kl. VI. Dodatkowo przedszkolaki i zerówkowicze wykonali piękne książeczki obrazkowe zgodne z hasłem ,,Polska - to moja Ojczyzna". Wręczenie nagród i upominków odbyło się 08.06.2018r. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Beata Tomaszek.