11 listopada

W środę 14 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaplonosach w obecności przybyłych gości: proboszcza lubieńskiej parafii księdza Adama Haraszczuka, radnych pani Bożeny Rabczewskiej, Agnieszki Siwiec, Piotra Haraszczuka, pani Alicji Kuszpa prezes stowarzyszenia „Gościniec”, rodziców, uczniów i pracowników szkoły odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rozpoczęły ją dzieci z zerówki wspaniale zatańczonym polonezem – naszym tańcem narodowym. Później uczniowie z klas IV – VIII wystąpili w montażu słowno muzycznym, przedszkolaki zaprezentowały wiersz W. Bełzy ,,Katechizm polskiego dziecka”, a ich starsi koledzy z klas I – III zatańczyli kujawiaka.

Wzruszającym momentem świętowania było składanie przez uczniów wszystkich klas życzeń urodzinowych naszej Ojczyźnie.

Po zakończeniu części artystycznej zostały ogłoszone wyniki konkursu: ,,Jan Paweł – Papież wolności”.

W imieniu pani Beaty Mazurek wicemarszałek sejmu R.P., ufundowane przez nią nagrody, laureatom konkursu wręczyła pani Katarzyna Twaróg Perczyk.

Uroczystości ku czci tak wspaniałej Jubilatki jaka jest nasza Ojczyzna nie mogły się odbyć bez tortu urodzinowego, który był słodkim zakończeniem naszego spotkania.