Wizyta w sklepie

mPotęga w Kaplonosach

W ramach III edycji programu grantowego mPotęga uczniowie kl. IV-VI SP im. Jana Pawła II w Kaplonosach zrealizowali pierwsze działanie. Udali się do miejscowego sklepu i przeprowadzili wywiad z panią Bożeną – ekspedientką. Na początku pani opowiedziała o historii tego sklepu, dawnych sposobach obliczania kwot zakupów, dostaw towarów i kosztach utrzymania. Uczniowie poznali również rodzaje prowadzonej dokumentacji oraz zasadę obsługi kasy fiskalnej. Uczestnicy projektu mieli również możliwość praktycznego obliczania kosztów zakupionego towaru, zamiany jednostek wagi, jak również zapoznali się z różnymi stawkami podatku VAT obowiązującego na określone produkty. Dzięki pani Bożenie uzyskaliśmy wyczerpujące informacje, które posłużą nam do realizacji dalszych zadań, tematycznie związanych z ww. zagadnieniami.