Wizyta w banku i ośrodku zdrowia

Na początku października odbyła się wizyta w Banku Spółdzielczym. Podczas niej uczniowie mieli możliwość obejrzenia stanowisk pracy i czynności, jakie wykonują pracownicy. W banku pani Halina pokazała uczniom, jak przeliczane są banknoty i monety za pomocą specjalnych urządzeń. Przedstawiła również różne oferty Banku, takie jak: lokaty i kredyty gotówkowe. Dodatkowo wyjaśniła pojęcia: odsetki, marża, procent. Następnie odbyła się lekcja praktyczna w sali konferencyjnej, podczas której uczniowie mieli możliwość obliczyć odsetki od lokat i kredytów.

W II połowie października odwiedziliśmy Ośrodek Zdrowia. Pani Beata krótko opowiedziała nam o działalności i pracy w Ośrodku Zdrowia. Następnie przeszliśmy do działań praktycznych. Każdy z uczestników został zważony

i zmierzony oraz wykonano pomiar ciśnienia. Dane zostały zanotowane w celu dalszej analizy podczas zajęć. Pani pielęgniarka opowiedziała nam, co to są siatki centylowe, a każdy uczeń mógł odnaleźć swoje wymiary na siatkach

i porównać je.

Podsumowaniem każdej wizyty były zajęcia przeprowadzone w szkolnych salach według wcześniej przygotowanych scenariuszy.